S kuchyní na Kriváň K2

Na sklonku prázdnin 29. srpna se uskutečnil výstup firmy SYKORA, spol. s r.o. na horu Kriváň v Tatrách. Kriváň je s výškou 2494 m n. m. jeden z nejvyšších vrcholů Slovenska. Nachází se ve Vysokých Tatrách, jako jejich první vrchol od západu. 
Naše expedice vyrazila v 8:15 z parkoviště od Tří studniček (1139 m n.m.) směrem na Kriváň. Bylo úmorné vedro a výstup byl mimořádně obtížný. Šerpové na speciálních nosičkách vynášeli kuchyni rozmontovanou po jednotlivých bedýnkách. Byli vždy v páru a střídali se. Zbytek expedice, převážně dámy se staraly o pitný režim a doplňování energie šerpů, navíc dokázaly vynést nahoru veškeré občerstvení nachystané pro kolemjdoucí. Po tříhodinovém výstupu se vše podařilo dopravit na sedlo pod Kriváň ve výšce cca. 1989 m n. m. Byl založen základní tábor - poslední místo, kde šlo bezpečně vytvořit plánované zázemí. Po smontování kuchyně a zapojení spotřebičů se začaly ohřívat pravé valašské klobásky. Netrvalo dlouho a začali se trousit první nesmělí turisté. Naše okouzlující servírky žačaly nabízet klobásy, domácí paštičky, halušky, pivo a vodu. Naplnění bříška nejvíce ocenily děti. Každý kdo přišel neodešel s prázdnou a v přátelském duchu poseděli a poklábosili. Atmosféra byla výborná. 
Ve druhé polovině odpoledne se vše uklidilo, aby nezbyl ani drobeček a začal neméně obtížný sestup.
Záměr se zdařil a po vyčerpávající cestě našich šerpů vše vyšlo tak jak mělo a doufáme, že jsme spoustu lidí překvapili a potěšili.
Data K2
Datum: 29.08.2015
Trasa
Start: Tri studničky, Východná okr. Liptovský Mikuláš, kraj Žilinský, SK
Cíl: 49°9'29.905"N 19°59'20.658"E (Kriváň)
Začátek výstupu: 8:15hod
Konec  výstupu: 11:30hod
Celkový čas výstupu: 3hod, 15min
Počáteční výška: 1139 m.n.m.
Konečná výška: 1989 m.n.m.
Celkové stoupání: 850m
Začátek sestupu: 16:00hod
Konec sestupu: 17:30hod
Celkový čas sestupu: 1hod, 30min
Celkové klesání: 850m
Délka trasy: 4,4km
Kuchyňská sestava
Rozměr sestavy: délka: 2400mm
výška: 1985mm
hloubka: 600mm
Hmotnost sestavy: 220kg
Hmotnos pracovní desky:25kg
Cena:
sestava: 42000,- kč bez Dph
spotřebiče: 36000,- kč bez Dph
pracovní deska:15125,- kč bez Dph
Ostatní:
Hmotnost občerstvení: 170kg
Počet nosiček: 10ks
Hmotnost jedné nosičky: 5,5kg
Počet účastníků:46
Organizátoři
Sykora spol.s r.o.
Extreme fetrock
Polyston spol.s r.o.
JaponskéOstří.cz
Seznam účastníků
Robin Jančík, Martina Jančíková, Tomáš Hlaváč, Renata Hlaváčová, Petr Juřena, Kateřina Matějková, Daniel Jančík, Zbyněk Cypra, Jiří Kráčala, Dagmara Dědková, Petr Jašek, Radka Navrátilová, Gabriela Dřevikovská, Jiří Dřevikovský, Petr Hlavička, Mária Sýkorová, Karel Sýkora, Vlastimil Sýkora, Jakub Smílek, Ivana Lopaurová, Lucie Cimbálová, Edita Horáková, Petra Zichová, Josef  Volčík, Barbora Wisínská, Jana Veselá, Tomáš Pavelka, Vít Novák, Jiří Jelínek, Romana Vítková, Pavel Nedbal, Daniela Uhrovičová, Libor Pončík, Jan Zapletal, Zdeněk Vaculík, Milena Mlynarčíková, Ivan Koša, Alena Ruthova, Karol Ruth, Zuzana Liptaková, Milan Lipták, Roland Raffay, Ivan Šimko, Radim Burkot, Miroslav Cunderlik, Martin Stipala, Luboš Šenovský - řidič